Debka File: Erikoisraportti klo 22.51 20.06.2010

Lähetä vastaus


Automatisoidun roskapostituksen estämiseksi joudut lisäämään allaolevassa kuvassa näkyvän vahvistuskoodin. Mikäli sinulla on ongelmia näkemisen kanssa, tai et muuten pysty lukemaan sitä. Ota yhteyttä sivuston Ylläpitäjään.

BBCode on Poissa päältä
Hymiöt ovat Poissa käytöstä
Otsikko
   

Laajenna näkymää Otsikko: Debka File: Erikoisraportti klo 22.51 20.06.2010

Debka File: Erikoisraportti klo 22.51 20.06.2010

Viesti Kirjoittaja Dimi Sefanja » Ti 22 Kesä, 2010 0:19


Shalom!

Yllätys, yllätys: Israel voitti tänään informaatiosodan Mavi Marmarasta!


Debka File: Erikoisraportti klo 22.51 20.06.2010


Israel voitti tänään informaatiosodan Mavi Marmarasta: Sen jälkeen, kun Mahmoud Abbas ilmoitti, että hän tukee Gazan merisaartoa; sekä Yhdysvallat, Euroopan Unioni, Yhdistyneiden Kansakuntien pääsihteerin virasto New Yorkissä että UNIFIL Libanonissa ovat ilmoittaneet, että he kannattavat Gazan kansainvälisen merisaarron jatkamista siten että Gazaan toimitetaan maitse avustustarvikkeita. Tämän seurauksena Libanon, Kypros ja jopa Syyria ovat kieltäneet satamiensa käytön Free Gaza-liikkeeltä. Ainoastaan Turkin satamat ovat käytettävissä. Mutta Libanonista lähtevien laivojen kristilliset nimet Maria ja Julia tekevät sen vaikeaksi Turkille.

Mavi Marmaralla surmansa saaneista kahdeksan kuuluivat terroristijärjestö IHH:n. Vain yksi oli sivullinen, joka joutui vahingossa ristituleen.


Markku Auramo
Tel: 046-8101107
Email: markku.auramo@saunalahti.fi
Site: www.israeluutiset.fi

Contact Me Facebook


@ WiseStamp Signature. http://www.wisestamp.com/email-install


Ylös

cron