USKONTOJEN VAARA!
!
PROFETIA
Ennen Jeesuksen tulemusta on tapahtuva joukkopako ulos kaikista ihmisperusteisista uskonsuunnista, ja yhteen kokoontuminen paikkakunnittain YHDEKSI seurakunnaksi (ekkleesia). Rakkaat Jumalan lapset tulevat suurin joukoin ymmärtämään lahkokirkkojensa epäraamatullisuuden ja alkavat rakentaa kullakin paikkakunnalla elävän Jumalan seurakuntaa Kristuksen ruumiin yhteyden periaatteella, ei enää hajaannuksen periaatteella uskovia toisistaan erottavien nimikylttien alla.
Sitten ei enää olla luterilaisia tai helluntailaisia; ei vapaakirkollisia tai babtisteja ja adventisteja ... jne. Sellaiset nimittelyt eivät sovi Jumalan seurakuntaan!
Suuresta ilouutisesta (joukkopako kirkoista) kerrotaan sitten jättiotsikoin myös mediassa.
Tästä alkaa lopunaikana historiamme suurin herätys. Matt. 25:6-7. Tämä on verrattavissa juutalaiskansa exodukseen! 2 Moos.
Näin myös uskosta osatttomat tulevat näkemään Joh. 17:23 ja 13:34-35. toteutuvan. Ja sen johdosta maailma ymmärtää Jeesuksen todellisuuden!
Jo nyt saamme Kaikki yhdessä iloita, että pian tulee sisälle lopunajan suuri sielujen sato. Monet löytävät Jeesuksen, saavat syntinsä anteeksi uskon kautta Hänen vereensä ja tulevat raamatulliselle kasteelle Hänen Nimeensä, täyttyvät Pyhällä Hengellä, sekä eroavat kirkoistaan.
Kirkot kaatuvat! Jumalan seurakunta nousee!
Tämä on ilosanomaa, johon Jeeesus kutsuu sinua!
!
Tässä lisäselvistys:
http://www.Jeesus-on-Herra.com/kirjoitu ... kaatuu.htm
!
USKONTOJEN VAARA!
